Need help?

0943620070 vbp.chinese@gmail.com

Mniej stabilni pacjenci mogą otrzymać 14-dniowe dawki do zabrania do domu

„Picie alkoholu, szczególnie przed snem, w rzeczywistości spowoduje, że organizm będzie wytwarzał więcej moczu, który musi wypłynąć – dzięki czemu możesz częściej budzić się w nocy” – mówi Bajic. Pij mniejsze ilości płynów na raz. Kiedy pijesz wodę lub jakikolwiek inny napój, staraj się unikać picia dużych ilości jednorazowo, co może powodować potrzebę większego oddawania moczu. Jednak picie zbyt małej ilości płynów może powodować gromadzenie się produktów przemiany materii w moczu, a ten wysoce skoncentrowany mocz może podrażniać pęcherz, zwiększając potrzebę i częstotliwość, z jaką musisz iść, według Mayo Clinic. Aby utrzymać nawodnienie, rozłóż spożycie wody na cały dzień. Unikaj picia płynów po obiedzie. Aby zmniejszyć ryzyko, że będziesz musiał wstać w nocy, aby oddać mocz, przestań pić płyny co najmniej dwie godziny przed pójściem spać, sugeruje Penn Medicine. Nie trzymaj moczu zbyt długo. Według Geisinger, systemu opieki zdrowotnej w Pensylwanii, zbyt długie trzymanie moczu może z czasem osłabić mięśnie pęcherza, powodując problemy, takie jak nietrzymanie moczu i niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza. „Mężczyźni, którzy mogą być zajęci w pracy, mogą trzymać mocz przez cały dzień, a w wyniku tego mają pewne dokuczliwe objawy” – mówi Bajic. O ile to możliwe, znajdź łazienkę od razu, gdy poczujesz, że twój pęcherz jest pełny. Zastanów się nad harmonogramem łazienki. Aby upewnić się, że regularnie opróżniasz pęcherz, możesz również spróbować korzystać z łazienki zgodnie z harmonogramem, na przykład co dwie do czterech godzin – nawet jeśli nie masz ochoty iść.

Więcej w Prostata

Dlaczego radzenie sobie ze stresem jest ważne w przypadku BPH

SPONSOROWANE TREŚCI REKLAMOWE

Czy pigułki są najlepszym rozwiązaniem na przerost prostaty?

SPONSOROWANE TREŚCI REKLAMOWE

Czy powiększona prostata szkodzi Twojemu życiu miłosnemu?

SPONSOROWANE TREŚCI REKLAMOWE

Co Twoje spotkanie z Zoomem może ujawnić o Twojej prostacie?

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu mężczyzn!"

Pandemia koronawirusa zmienia krajobraz opcji leczenia osób z zaburzeniami związanymi z używaniem opioidów. iStock

Globalna pandemia przecięła się z epidemią opioidów w niebezpieczny sposób, zwiększając ryzyko dla i tak już wrażliwej populacji i promując izolujące zachowania, które mogą napędzać uzależnienie.

Jesteśmy poważnie zaniepokojeni, że COVID-19 zwiększy już katastrofalne wskaźniki przedawkowania opioidów," napisało dwóch lekarzy z Yale University w artykule redakcyjnym z kwietnia 2020 r. w czasopiśmie medycznym Annals of Internal Medicine. „Oprócz zagrożenia infekcją osób z [zaburzeniami związanymi z używaniem opioidów (OUD)], istnieje poważne ryzyko, że korzyści na poziomie systemowym związane z rozszerzeniem dostępu do leków na OUD, prowadzeniem krytycznych badań i egzekwowaniem zadośćuczynienia prawnego wobec producentów opioidów zostaną odwrócone. Wzywamy do pilnych działań przeciwdziałających tym zagrożeniom. ”

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, zaburzenia związane z używaniem opioidów nękają około 3 milionów obywateli USA i powodują średnio 130 zgonów z powodu przedawkowania każdego dnia.

Osoby powracające do zdrowia są szczególnie podatne na zarażenie, rozprzestrzenianie się i umieranie z powodu nowego koronawirusa, ponieważ często mają one fatalne społeczne determinanty zdrowia, w tym bezdomność, ubóstwo, przewlekłą chorobę płuc lub układu krążenia, brak ubezpieczenia lub inne poważne problemy zdrowotne.

„Mówisz o kimś z poważnymi, przewlekłymi schorzeniami”, mówi dr Peter Grinspoon, internista w Massachusetts General Hospital w Bostonie i instruktor w Harvard Medical School. „To ostatnia osoba, którą chcesz jechać transportem publicznym, czekając w kolejce i przychodząc codziennie po metadon. ”

POWIĄZANE: Glosariusz koronawirusa: kluczowe terminy dotyczące wyjaśnienia pandemii

A jednak leczenie podtrzymujące metadonem wymaga codziennej wizyty w klinice, aby otrzymać nadzorowaną dawkę, co uniemożliwia osobom powracającym do zdrowia zamówienia na schronienie w domu.

Zatrzymanie metadonu nie wchodzi w grę. „Mózg, który jest odstawiony od egzogennych opioidów, wysyła sygnały, które są identyczne z tym, co dzieje się, gdy umierasz z głodu” – mówi Zachary Talbott, przewodniczący National Alliance for Medication Assisted Recovery, grupy wspierającej pacjentów. „To fizyczny poziom desperacji, którego większość ludzi nie jest w stanie pojąć. ”

Władze lokalne, stanowe i federalne starały się stworzyć protokoły dystansu społecznego, kontynuując nieprzerwane leczenie. Od łagodnych przepisów po wirtualne grupy wsparcia, pandemia koronawirusa zmieniła krajobraz leczenia zaburzeń związanych z używaniem opioidów z potencjalnie trwałymi skutkami.

Duże zmiany w leczeniu uzależnień

Federalna agencja nadzorująca leczenie opiatami, the Substance Abuse and Mental Health Services Administration, czyli SAMHSA, wydała nowe wytyczne 16 marca 2020 r. dla 1611 centrów dystrybucji metadonu w całym kraju.

Zamiast pojawiać się codziennie, stabilni pacjenci mogą teraz zabierać do domu 28-dniowy zapas metadonu. Mniej stabilni pacjenci mogą otrzymać 14-dniowe dawki do zabrania do domu. Każda klinika decyduje, kto jest stabilny, a kto nie.

„Jeśli masz zły dzień ze swoim klinicystą lub spóźnisz się na autobus i nie możesz tam dotrzeć, mogą odwołać twoje zamówienia” – mówi dr Grinspoon. „Leczenie uzależnień może być bardzo okrutne. ”

Ponieważ metadon jest również narkotykiem, który może być śmiertelny w przypadku przedawkowania lub zmieszania z innymi lekami, nowi pacjenci nie mogą tak po prostu pojawić się i otrzymać dawki metadonu do domu. Stawanie się stabilnym wymaga czasu, cierpliwości i wytrwałości pod okiem lekarzy. „Podawanie zbyt dużej ilości [metadonu] może prowadzić do przedawkowania, ale podawanie zbyt małej ilości może powodować cierpienie” – mówi Talbott.

Istnieją tylko dwie skuteczne metody leczenia uzależnienia od opioidów: metadon i buprenorfina. Badanie opublikowane w lutym 2020 r. w moring slim kontakt JAMA Network Open wykazało, że obie metody leczenia wiązały się ze zmniejszonym ryzykiem przedawkowania lub problemów zdrowotnych związanych z opioidami.

Buprenorfina, która nie jest tak silna jak metadon, jest umieszczana pod językiem i może być przepisana przez lekarza pierwszego kontaktu.

W odpowiedzi na pandemię, Drug Enforcement Agency złagodziła przepisy, aby lekarze mogli przepisywać buprenorfinę za pośrednictwem telezdrowia ponad granicami stanowymi. Zniesiono również wymóg dostarczenia przez pacjentów próbki moczu do uzupełnienia.

Zmiany w leczeniu wspomaganym lekami na poziomie lokalnym

Ośrodki terapeutyczne, podobnie jak szpitale, musiały wdrożyć rygorystyczne protokoły dotyczące dystansu społecznego, aby chronić personel i racjonować środki ochrony osobistej.

Oznaczało to dawkowanie przy krawężniku, wydłużone godziny pracy i ufanie pacjentom w przyjmowanie leków do domu. Kliniki zmieniły również sposób, w jaki pacjenci przychodzą, jeśli nie są jeszcze wystarczająco stabilni, aby zabrać do domu dwutygodniowy zapas.

„Dobre kliniki dzielą swoich nowych i mniej stabilnych pacjentów” – mówi Talbott. „Oznacza to, że niektórzy przychodzą co drugi dzień, a nie sześć dni w tygodniu. Nie możesz spowodować większych szkód za pomocą jednej dodatkowej dawki. ”

W przypadku pacjentów poddanych kwarantannie SAMSHA zezwoliła pełnomocnikowi na odbiór leków.

Klinika Grinspoona w Chelsea w stanie Massachusetts, w epicentrum wybuchu stanu, pozwala pacjentom poddać się kwarantannie w pobliskim motelu, aby mogli nadal otrzymywać leczenie i porady bez narażania siebie lub innych na ryzyko.

„Poluzowane ograniczenia nie są całkowicie pomocne, jeśli jesteś sam, co często ma miejsce w przypadku osób uzależnionych” – mówi dr Daliah Heller, dyrektor ds. inicjatyw związanych z używaniem narkotyków w organizacji zdrowia publicznego Vital Strategies.

Pochwala inicjatywę Nowego Jorku, która teraz zapewnia dawki od 7 do 14 dni osobom wyjątkowo wrażliwym i pacjentom z objawami COVID-19 lub podobnymi do COVID.

„Chcielibyśmy, aby takie przyszłościowe i współczujące środki rozpowszechniły się w całym kraju” – mówi dr Heller.

POWIĄZANE: Twarze koronawirusa, droga jednej kobiety do wyzdrowienia

Patchwork wytycznych prowadzi do mieszanego worka wyników

Talbott zauważył, że pacjenci w całym kraju wykazali się odpowiedzialnością za przyjmowanie leków do domu. Przejście w kierunku usług telezdrowia, wydłużonych godzin pracy i dawkowania przy krawężniku oraz zwiększona dostępność dawek do domu ochroniło pacjentów, personel i ogół społeczeństwa, jednocześnie umożliwiając kontynuowanie leczenia.

Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Uzależnień zaleciło lekarzom jak największe wykorzystanie telezdrowia, aby zmniejszyć ryzyko transmisji COVID-19, argumentując, że można ufać pacjentom, że będą odpowiedzialnie obchodzić się ze swoimi lekami.

„Widzimy, że telezdrowie nie zastępuje leczenia; to leczenie i jest to istotna część opieki nad pacjentem i bezpieczeństwa publicznego” – mówi Tyler Harrell, dyrektor generalny Greenhouse Treatment Center w Grand Prairie w Teksasie, placówki szpitalnej, która jest częścią sieci American Addiction Centers. To było kluczowe, zwłaszcza że jego placówka odnotowała 10-procentowy wzrost liczby osób wzywających pomoc i musiała izolować wszystkich nowych pacjentów.

Miasto Nowy Jork odnotowuje również sukces w zakresie bezdotykowych usług dostawczych dla pacjentów poddanych kwarantannie.

„Nie zaobserwowaliśmy żadnego wzrostu przedawkowania, a nasz personel jest zdrowy, więc jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu” – mówi Denise Paone, starszy dyrektor ds. badań i nadzoru w Biurze ds. Zażywania Alkoholu i Narkotyków w Nowym Jorku. Departament Zdrowia.

Podczas gdy niektóre kliniki uzależnienia od opioidów z powodzeniem zrównoważyły ​​wytyczne dotyczące dystansu społecznego z ciągłym leczeniem wspomaganym, inne ani nie zapobiegły przeludnieniu, ani nie zaufały pacjentom z odpowiednią podażą dawek przyjmowanych do domu.

Szeroko rozpowszechnione fotografie pokazują długie kolejki stłoczone poza klinikami w Południowej Karolinie i na Florydzie oraz wewnątrz kliniki w Minnesocie. A niektóre stany i kliniki są szczególnie nieelastyczne i cyniczne w stosunku do dawek metadonu do domu. Na przykład są miejsca, w których pacjent używający medycznej marihuany nie może wziąć do domu metadonu, jeśli THC (aktywny składnik marihuany) pojawi się w jego teście narkotykowym.

W kwietniu Talbott i jego koledzy wyrazili swoje obawy w liście do Amerykańskiego Towarzystwa Leczenia Uzależnień od Opioidów. Ich list przytaczał przypadki w siedmiu stanach bez protokołów dystansowania społecznego w klinikach lub poza nimi, kliniki w ośmiu stanach, które zmuszają pacjentów do przynoszenia swoich rzeczy do domu do sprawdzenia, oraz w trzech stanach, w których nadal są zagrożone pacjenci z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. choroby wracają codziennie do swojej kliniki.

„[P]jednolite testy toksykologiczne i testy toksykologiczne stosowane w połączeniu z osobistymi oddzwonieniami do domu i liczbą leków narażają pacjentów, ich rodziny i nasze społeczności na niepotrzebne i zwiększone ryzyko narażenia na COVID-19.” napisano w piśmie.

Przyszłość leczenia opioidami

Wspomniany artykuł wstępny opublikowany w Annals of Internal Medicine pochwalił złagodzenie barier regulacyjnych, a następnie stwierdził, że „potrzebne są odważne wysiłki, aby zmniejszyć niekorzystny wpływ, jaki COVID-19 będzie miał na postęp w leczeniu zachorowalności związanej z opioidami i śmiertelność. ”

Te śmiałe wysiłki przynoszą owoce w klinikach, które je wypróbowują. „Widzimy, że pacjenci, którzy otrzymują odpowiednią dawkę, dobrze się rozwijają” – mówi Talbott. „To zdumiewające, co się dzieje, gdy trochę wierzysz ludziom. ”

Lekarze i obrońcy pacjentów mają nadzieję, że sukces telezdrowia i wzrost liczby „nabytych do domu” zapoczątkują nowy standard opieki, który będzie bardziej współczujący i mniej korygujący.

„To okazja do przyjęcia nowego podejścia do zdrowienia” – mówi Heller. „Jeśli nauczymy się z tego, może to zmienić leczenie uzależnień i system sądownictwa karnego, ponieważ więzienia są przepełnione ludźmi ukaranymi, a nie leczonymi z powodu uzależnień. ”

Artykuł redakcyjny Annals of Internal Medicine opowiada się również za przejściem od metadonu do buprenorfiny, „ze względu na jego bezpieczniejsze właściwości farmakologiczne i preparaty, które można dawkować trzy razy w tygodniu i co miesiąc. ”

Grinspoon zgadza się, argumentując, że przejście na buprenorfinę jest bezpieczne, równie skuteczne i mniej stygmatyzujące. Zauważa, że ​​kultura kar wokół wychodzenia z nałogu przykuwa pacjentów do ich kliniki metadonowej.

„To płynne kajdanki uniemożliwiają normalne życie” – mówi. „Teraz możesz mieć rzeczy do zrobienia, ale jest dużo biurokracji i ograniczeń. Następnie, jeśli zrobisz coś złego, gotowe. To naprawdę smutne widzieć dorosłego traktowanego w ten sposób tylko dlatego, że walczy z chorobą. ”

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze w uzależnieniu od opioidów

Zakażenia bakteryjne spowodowane nadużywaniem opioidów mogą również zwiększać ryzyko udaru mózgu

Ludzie, którzy nadużywają opioidów i innych leków dożylnych, są bardziej narażeni na zapalenie wsierdzia, bakteryjne infekcje serca, które mogą potęgować ten stan. . .

Lisa Rapaport 6 kwietnia 2021

Więcej lokalnych punktów sprzedaży marihuany może oznaczać mniej zgonów po przedawkowaniu opioidów

Wskaźniki zgonów z powodu przedawkowania opioidów wydają się spadać po otwarciu nowych przychodni z konopiami indyjskimi, zgodnie z badaniem danych dotyczących śmiertelności z Centers for . . .

Lisa Rapaport 8 lutego 2021

Współpraca lekarzy i farmaceutów może pomóc w rozszerzeniu dostępu do leczenia uzależnienia od opioidów

Większość osób z zaburzeniami związanymi z używaniem opioidów nie jest leczona – i brakuje dostawców upoważnionych przez rząd USA do przepisywania leków przeciw uzależnieniom. . .

Lisa Rapaport 20 stycznia 2021

Zgony związane z przedawkowaniem narkotyków w USA osiągnęły rekord podczas pandemii COVID-19

Według . . .

Lisa Rapaport 14 stycznia 2021

Leczenie niemowląt narażonych na działanie opioidów różni się znacznie w zależności od szpitala

Nowe badanie wskazuje na nieistniejący standard opieki w przypadku odstawienia opioidów przez niemowlęta.

Jordan M. Davidson30 grudnia 2020

Opioidowa reakcja kryzysowa pozostawia czarnych Amerykanów w tyle

Opcje leczenia nie są jednakowo dostępne dla wszystkich społeczności, co skutkuje większą liczbą zgonów wśród czarnoskórych Amerykanów.

Autor: Kaitlin Sullivan 9 listopada 2020 r.

OxyContin Maker Purdue Pharma zgadza się na ugodę w wysokości 8 miliardów dolarów za swoją rolę w kryzysie opioidowym

Niektóre stany sprzeciwiają się planowi stworzenia kontrolowanej przez rząd firmy z aktywów Purdue i kontynuowania sprzedaży OxyContin.

Przez Don RaufPaździernik 22, 2020

Wiele kobiet w ciąży nie ma dostępu do leczenia uzależnienia od opioidów, wyniki badań

Dostaje go tylko około 3 na 5 kobiet w ciąży, które szukają leczenia uzależnienia od opioidów, a wiele przychodni, które chcą się z nimi spotkać, umawia się na wizyty tylko dla pacjentów. . .

Lisa Rapaport 25 sierpnia 2020 r.

FDA wymaga, aby etykiety opioidów zawierały informacje o naloksonie

Zaktualizowane wymagania dotyczące etykietowania leków opioidowych zalecają, aby pracownicy służby zdrowia rozmawiali z pacjentami o naloksonie, bezpiecznym antidotum na przedawkowanie opioidów. . .

Autor: Olivia HallSierpień 6, 2020

Przychodnie z medyczną marihuaną sprzedają fałszywe lekarstwa na uzależnienie od opioidów

W nowym badaniu odkryto nieuregulowane reklamy, które twierdzą, że pomagają zaburzeniom związanym z używaniem opioidów, bez potwierdzających dowodów.

Jordan M. Davidson21 lipca 2020 r."

Uważa się, że zażywanie narkotyków iniekcyjnych napędza wzrost zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu C w USA iStock

Wirusowe zapalenie wątroby typu C, uszkadzająca wątrobę infekcja wirusowa, rośnie w Stanach Zjednoczonych, w dużej mierze z powodu kryzysu opioidowego.

Đăng ký/ Đăng nhập